Missiooniprojekt “Hea avalik ruum”

Tänavu märtsis kuulutas Eesti Arhitektide Liit (EAL) osana Eesti Vabariik 100 (EV 100) arhitektuuriprogrammist “Hea avalik ruum” välja ideevõistluse, et leida parim linnainstallatsiooni eskiisprojekt, mis hakkaks tähelepanu pöörama Eesti väikelinnade keskustele loodud uutele arhitektuurlahendustele. Žürii otsustas, et projekti hakkab tutvustama arhitekt Mark Grimitlihti töö “Maagiline konteiner”.  Konteinerit saab esmalt näha Tallinnas Foorumi keskuse ees, kuid edaspidi võib seda uudistada teistes Eesti linnades.

“Eesti Vabariik 100 programm käsitleb paljude linnakeskuste avalikku ruumi – toome iga linnakeskuse ideed ehitusplatsile, et kohalikud elanikud ja möödujad märkaksid, millised mõtted on nende linnakeskusele välja pakkunud hulk arhitekte”, sõnas EALi president Aet Ader. Ta lisas, et installatsiooni eesmärk on näidata linnakeskuste arhitektuurivõistluste võidutöid algses asukohas ja tekitada diskussiooni.

Linnainstallatsioon valmis noortele arhitektidele suunatud ideevõistluse tulemusel, mille eesmärk oli pakkuda võimalus luua liikuv, universaalne ja silmapaistev maamärk. Maagiline Konteiner rändab Tallinnast 3. oktoobril Valka, sealt kuu lõpus edasi Tõrva, siis Põlvasse, Võrru, Raplasse, Rakverre, Pärnusse, Kuressaarde  ja teistesse osalevatesse linnadesse.

Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna ühiselt käima lükatud missiooniprojekt “Hea avalik ruum” tegeleb linnakeskuste korrastamisega, mis peaks olema riikliku regionaalpoliitika üks eesmärke.

Täpsemalt leiate infot siit: https://ev100.ee/et/uudised

maagilinekonteiner

Tagasi eelmisele lehele