Linnade Liit ühines rahvusvahelise kliimamuutuste konkursi ideega

Koostöös Põhjamaade omavalitsusliitudega kutsub Linnade Liidu juhatus kõiki kohalikke ja regionaalseid tegutsejaid (asutusi, organisatsioone, teadusasutusi, ettevõtjaid jne) osalema kliimamuutuste praktiliste lahenduste konkursil.Konkursi tulemusena saavutatakse parem kontroll kliimamuutuste negatiivselt mõjude üle. Konkursil võib osaleda näiteks uute
või veel arendamisjärgus kliimapositiivse mõjuga tehnoloogiaettepanekuga ja/või -arendusega, mis vajab turundamist, ettevõtluskontseptsiooniga, mis vajab tuge praktikaga, mis väärib järgimist.

Organisatsioonid, millel on soodsa kliimamõjuga, kohalikku ja regionaalset majandust, tööhõivet ja üldist heaolu toetavaid, kohalikke omavalitsusi ja nende elanikke positiivselt mõjutavaid lahendusi, mida võiks mujalgi rakendada, on oodatud konkursil osalema või kaasa aitama sellel konkursil osalejate leidmiseks.

Konkurss, jääb avatuks kuni 30. septembrini 2010. Võitjad kuulutatakse välja Põhjamaade säästva arengu konverentsil, mis hõlmab kogu Läänemere piirkonda 31.01.-2.02.2011, Turus.

Eesti Linnade Liit kutsub kõiki partnereid ja organisatsioone innovatsiooni edendavale koostööle, mis suurendab ja ühtlasi testib Eesti konkurentsivõimet ja regiooni arengut.

Tagasi eelmisele lehele