Linnade liit taunib valitsuse kavatsust raha ümber jagada

Eesti Linnade Liidu juhatus taunis teisipäevasel kooslekul rahandusministeeriumi kavatsust jagada maakondlikust toetusfondist ette nähtud 81,5 miljonit krooni ümber ja võib nõuda õiglust kohtust.

Omavalitsusjuhtide sõnul on rahandusministeeriumi kantsler Aare Järvan rikkunud läbirääkimiste häid tavasid, pidurdades eelnevalt kokku lepitud otsuste elluviimist, teatas Eesti Linnade Liidu (ELL) pressiesindaja BNS-ile.

Kantsler on pakkunud uue ideena omavalitsustele eraldatud rahadest jagada 10 miljonit krooni haldusreformi läbiviimise toetuseks, 1,5 miljonit krooni hukkunute sündmuspaigalt kohtuekspertiisi toimetamiseks ja 20 miljonit rahandusministeeriumi reservi, mille otstarve pole põhjendatud, lisas pressiesindaja.

“Linnade liidu juhatus on korduvalt avalikult tauninud valitsuse eelmise aasta käitumist, mil samal moel eraldati omavalitsuste vahenditest 1,5 miljonit krooni hukkunute veoks ekspertiisi, mis on riiklik ülesanne,” märkis ELL pressiesindaja.

Tema sõnul peab linnade liidu juhatus riiklike ülesannete täitmist kohalikest eelarvetest seadusevastaseks, mistõttu arutas liit ka võimalust pöörduda kohtu poole.

Rahandusministeeriumi kantslerit Aare Järvanit ei õnnestunud BNS-ile teisipäeval kätte saada.

Maakondliku toetusfondi vahenditest, mida tänavu on 81,5 miljonit krooni, on seni rahastatud õpilaste bussisõidu dotatsioone, maakondlike kultuuri- ja spordiürituste läbiviimist ning omavalitsuste koostööd. Omavalitsusjuhtide hinnangul on omavalitsustel eelarvete planeerimine juhtumi tõttu pärsitud, muuhulgas ei saa otsustada maakondlike ühisürituste läbiviimist ning eraldada õpilaste koolisõidu toetusi.

 

Tagasi eelmisele lehele