Linnade liit protestib soojuse käibemaksustamise vastu

Eesti linnade liidu (ELL) juhatus ei nõustu soojusenergia 18 protsendi käibemaksuga maksustamisega 1. juulist ja esitab valitsusele lähipäevil vastava pöördumise.

Teisipäeval koos olnud ELL juhatus pidas otstarbekaks esialgu viieprotsendilist käibemaksustamist ning järk-järgulist üleminekut.

ELL-i pressiesindaja teatel on üleminekuperiood vajalik, et vältida omavalitsustele tekkivaid võlgu täiendavate küttekulutuste lisamisega elanikkonnale.

ELL juhatus kinnitas teisipäeval ka linnade huve puudutavad valdkonnad tuleva aasta eelarveläbirääkimisteks.

Organisatsioon peab valitsusega peetavate läbirääkimiste peamiseks sihiks omavalitsustele pikaajalise stabiilse tulubaasi tagamist, et omavalitsused ei peaks iga aasta riigieelarvest vahendeid kauplema, ütles pressiesindaja.

Eestis oleks ELL-i juhatuse hinnangul vaja sarnaselt naaberriikidele lahutada tulumaks riiklikuks ja kohalikuks tulumaksuks ning jätta omavalitsustele õigus teatud protsendi ulatuses maksumäära kohapeal tõsta või langetada.

Ka eelnevatel aastatel on ELL-i juhatus taotlenud valitsusega sisulise diskussiooni algatamist riigi maksupoliitika ja omavalitsuste toetuste süsteemi korrastamise teemal.

ELL-i otsuse järgi hakkavad valitsusega läbirääkimisi pidama Viljandi linnapea Peep Aru, Tartu linnapea Andrus Ansip, Tallinna abilinnapea Ants Leemets ja Paide linnapea Tõnis Kõiv.

 

Tagasi eelmisele lehele