Linnade liit nõuab õppetoetuste seaduse kiiret vastuvõtmist

Linnade liit tegi kolmapäeval riigikogule avalduse, milles nõuab kiiremas korras juba aasta menetluses olnud õppetoetuste seaduse eelnõu vastuvõtmist.

Seadus määraks ära, kuidas riik hakkaks toetama õpilasi, sealhulgas üliõpilasi.

Õppetoetuste seaduse eesmärk on katta vähekindlustatud üliõpilasele minimaalsed kulutused eluasemele, transpordile, toidule, riietusele ning õppevahenditele.

Linnade liit on seisukohal, et kas või osaline õppetoetuste rakendamine tagab ühiskonna kõigi liikmete võrdse ligipääsu kõrgharidusele, tõstab kõrghariduse efektiivsust ja kvaliteeti ning väärtustab kõrgharidust üldisemas mõttes.

Linnade liit, üliõpilased ja opositsioonipoliitikud väidavad, et seoses teisipäeval riigikogus vastu võetud sotsiaalhoolekande seaduse muutmise seadusega halvenevad alates uuest aastast paljude üliõpilaste võimalused toime tulla ja jätkata õpinguid.

Linnade liidu pöördumises on kirjas, et kannatajateks on eeskätt praegused vaesemad üliõpilased, kes jäävad praktiliselt sissetulekuta ning on sunnitud õppetöö kõrvalt tööd otsima.

Õppetoetuste eelnõu algatas eelmine valitsus 2001. aasta septembris, kuid see on vastu võtmata. Riigikogu kultuurikomisjon arutas eelnõu uut varianti teisipäeval ja saatis selle oma ettepanekutega haridusministeeriumile. Täiskogu ette võib see jõuda jaanuari alguses. Õppetoetuste seaduse puudumine oli üks argumente, millega riigikogu opositsioon põhjendas vastuseisu üliõpilaste toimetulekutoetuste saamise võimaluste kärpimisele.

 

Tagasi eelmisele lehele