Linnade liit määras saadikud valitsusega läbirääkimisteks

Linnade Liidu uue koosseisuga juhatus käsitles täna oma esimesel töökohtumisel juhatusesisese tegevuse muudatusi, et tõhustada liidu töö tulemuslikkust oma liikmete ehk linnade jaoks.

Seoses omavalitsusliitude läbirääkimistega valitsusega rõhutas juhatus vajadust algatada valitsusega sisuline diskussioon riigi maksupoliitika ja omavalitsuste toetustesüsteemide korrastamise teemal.

Linnade Liidu poolt määrati valitsusega läbirääkimisi pidavasse Omavalitsusliitude Koostöökogusse Peep Aru (Viljandi linnapea), Andrus Ansip (Tartu linnapea), Ants Leemets (Tallinna abilinnapea) ja Tõnis Kõiv (Paide linnapea). Esindajad valiti veel ligi 30 komisjoni ja nõukogusse.

Juhatus kinnitas lähiaja tööplaani haldusreformiteemalise ajurünnaku korraldamise, et sõeluda välja just linnajuhtide hulgas need ideed ja märksõnad, mis linnade arvates vajaksid kõige enam regulatsiooni.

Tänasel ELL juhatuse koosolekul tutvustati ka kohtumisi hetkel Eestis viibiva Euroopa Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Kongressi (CLRAE) delegatsiooniga, kes valmistavad ette raportit demokraatia olukorra kohta Eestis.

CLRAE on üks Euroopa Nõukogu kolmest tööorganisatsioonist.

Kohtumistel Tallinna ja Tartu linnavõimudega on delegatsioon pööranud enim tähelepanu Eesti kohalike omavalitsuste piiratud võimalustele kehtestada arvestatavaid kohalikke makse, mis vajaks riiklikku poliitilist otsustust.

 

Tagasi eelmisele lehele