Linnade Liit küsib rahandusministeeriumilt selgitusi

Rahandusministeeriumi poolt 4. veebruaril avalikustatud andmetel kasvas riigieelarvesse laekuv tulumaksusumma 29 protsendi võrra samal ajal kui kohalikele omavalitsustele laekuva tulumaksu osa kasv oli vaid 7 protsenti. Selle informatsiooni avalikustas Rahandusministeerium oma kodulehel.

Kuna tegemist on kohalike omavalitsuste jaoks väga olulise tuluallikaga, siis  tegi Linnade Liit rahandusministeeriumile  vastavasisulise päringu. „Mis võib olla selle põhjuseks, et kohalikele omavalitsustele eraldatavate summade kasv samal perioodil on palju väiksem “ küsib Linnade Liidu juhatuse esimees Taavi Aas.

„Ilmselt on füüsilised isikud teeninud suures ulatuses tulusid, mis laekuvad otse riigieelarvesse, kuid igal juhul on tegemist kohalikele omavalitsuste jaoks väga olulise küsimusega“, nentis Aas.

Rahandusministeeriumi 4. veebruaril avaldatud pressiteate kohaselt tasuti 2011. aasta jaanuaris füüsilise isiku tulumaksu 37 miljonit eurot, mis moodustab 17 protsenti eelarves kavandatust ning on 29 protsenti kõrgem kui eelmisel aastal. Samas tuuakse välja, et kohalikele omavalitsustele laekus füüsilise isiku tulumaksu 55 miljonit eurot, mis on 7 protsenti rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

Tagasi eelmisele lehele