Kolmapäeval algab kohalike omavalitsuste suurüritus – Linnade ja Valdade Päevad

Kolmapäeval 16. veebruaril algavad Tallinnas, Hotell Viru konverentsikeskuses, Linnade ja Valdade Päevad. Tegemist on kohalike omavalitsuste  traditsioonilise suurüritusega, mis seekord saab teoks juba seitsmendat korda.

Kahel päeval toimuval koolitusüritusel saab osaleda huvitavatel seminaridel, mida seekord on 14 ja kaasa mõelda aruteludes. Samuti osalevad üritusel stendide ja presentatsioonidega omavalitsustega koostööst huvitatud ettevõtted, et tutvustada end, oma võimalusi, teenuseid ja tooteid.

Linnade ja Valdade Päevade pidulik avamine toimub kolmapäeval kell 11.00 Avasõnavõtud on Vabariigi Presidendilt Toomas Hendrik Ilveselt, regionaalminister Siim Valmar Kiislerilt ja Tallinna linnapealt Edgar Savisaarelt.

Linnade ja Valdade päevade avamisele järgneb kell 12 parlamendierakondade valimisdebatt, kus osalevad Peep Aru Reformierakonnast, Jüri Ratas Keskerakonnast, Siim Valmar Kiisler Isamaa ja Res Publica poolt, Jaan Õunapuu Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast ning Jaanus Männik Rahvaliidu esindajana.

Kuna tegemist on valimiste aastaga ootavad linnade ja valdade esindajad tõsist, sisulist ja programmilist arutelu kohalike omavalitsuste tulubaasi ja arenguväljavaadete üle järgmiseks neljaks aastaks, aga miks mitte vaadet ka pikemas perspektiivis. Senine kogemus näitab, et erakondade valimisplatvormid ja sõnumid on olulised mitte ainult erinevatele sotsiaalsetele rühmadele vaid ka kohalikele omavalitsustele ja omavalitsussüsteemi arengule tervikuna.

 Korraldajad on seoses Linnade ja Valdade Päevadega seadnud ka seekord kõrged eesmärgid – luua nii kohaliku omavalitsuse juhtidele, spetsialistidele,  aga ka sotsiaalpartneritele, ettevõtjatele ning parlamendi poliitikutele ja ministritele võimalusi  arenguperspektiivide tutvustamiseks ja  analüüsimiseks ning loomulikult ka suhtlemiseks kolleegidega omavalitsusest üle kogu Eesti. Küllap on oluline aja märk seegi, et seekordsetel seminaridel on varasemast enam ettekandeid kõrgkoolidelt. Süvenevast koostöövajadusest annab märku see, et saab ettekandeid kuulata nii Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli kui ka Tallinna Ülikooli teaduritelt.

Möödunud aastad on näidanud, et edukad tulemused saavutatakse vaid organisatsioonide ja isikute ulatusliku koostöö tulemusel. Linnade ja Valdade Päevade kõige ulatuslikum ettekanne “Riigi ja kohalike omavalitsuste suhetemuster aastal 2018 tänase Euroopa reformisuundumuste vaatevinklist” on Georg Sootlalt, Tallinna Ülikooli avaliku poliitika professorilt.

Linnade ja Valdade Päevade Päevi korraldavad Eesti Linnade Liit, Eesti Maaomavalitsuste Liit ning Tallinna linn. Seminaride ettekannetega panustavad koostööpartnerid mitmetest ministeeriumitest, linnadest ja valdadest ning firmadest. Seitsmendatele Linnade ja Valdade päevadele on oodata üle tuhande osaleja üle kogu Eesti.

Linnade ja Valdade päevade kava:  http://www.linnadvallad.com/

Tagasi eelmisele lehele