Rändeekspert Dr Ave Lauren’i ettekanne “Global citizens and local aliens: the rise of new migrant identities in the age of mobility”

Osalevad Anne Läns ja Kaimo Käärmann-Liive

17. jaanuaril algusega kell 16.00 ruumis Tallinna Ülikoolis A-325

ÜTI teine teadusseminar toimub 17. jaanuaril algusega kell 16.00 ruumis A-325, kus rändeekspert Dr Ave Lauren teeb ettekande teemal “Global citizens and local aliens: the rise of new migrant identities in the age of mobility.”

Rahvusvaheline sisseränne ei ole enam väikese grupi indiviidide pärusmaa, see on saanud üle maailma osaks inimeste igapäevaelust. Ühes kvantitatiivsete muutustega kujuneb rahvusvaheline siseränne ka kvalitatiivselt mitmekesisemaks, see kaasab üha ulatuslikumalt erinevaid rahvusi, etnilisi gruppe ja sotsiaalmajanduslikke klasse.

Viimastel kümnenditel on need muutused viinud kõrgelt kvalifitseeritud tööjõu mobiilsuseni, mis on uus rahvusvahelise migratsiooni vorm ja saavutab üha suurema olulisuse järjest rohkemates riikides. Samas on hetkel puudulik arusaam sellest, milline on mobiilsete talentide eneseidentiteet ning roll vastuvõtvas ühiskonnas. Antud esitlus uurib neid teemasid keskendus Silicon Valley ja Ameerika Ühendriikide näitele.

Ettekanne on inglise keeles ja seminar on avatud kõigile huvilistele.

Lisainfo:
http://www.tlu.ee/et/yhiskonnateaduste-instituut/Syndmused/7433/uti-teadusseminar-ave-lauren

Sisust rohkem siin:
http://media.tlu.ee/global-citizens-and-local-aliens-the-rise-of-new-migrant-identities-in-the-age-of-mobility/

Liitu üritusega Facebookis:
https://www.facebook.com/events/152904048684713/

Tagasi eelmisele lehele