Foorum “Kohaliku omavalitsuste reform – kas seekord õnnestub?”

ELL büroost osalevad foorumil Jüri Võigemast, Anne Läns, Tiit Kirss, Kaimo Käärmann-Liive, Hille Ilves, Irja Alakivi

KUTSE

Kutsume Teid 20. aprillil 2016 toimuvale MTÜ Polis, Eesti Linnade Liidu, Eesti Maaomavalitsuste Liidu, Harjumaa Omavalitsuste Liidu, Riigikogu ning partnerite poolt korraldatavale foorumile Kohaliku omavalitsuste reform – kas seekord õnnestub? Foorum toimub Riigikogu konverentsikeskuses Toompea lossis (kava lisatud).

Teadaolevalt on Riigikogu menetlusse võetud haldusreformi seaduse eelnõu (200 SE) ning selle esimene lugemine toimus 6.04.2016. Tulenevalt seaduse eelnõu ja selle rakendamisega seonduva olulisusest Eesti edasisele arengule on MTÜ Polis ning Riigikogu kohalike omavalitsuste ja regionaalpoliitika toetusrühma ning põhiseaduskomisjoni koostöös  partneritega Tallinna Ülikoolist, Eesti Maaomavalitsuste Liidust, Eesti Linnade Liidust, Harjumaa Omavalitsuste Liidust, Tallinna linnast, Tallinna Tehnikaülikoolist, Tartu Ülikoolist, üleriigiliste kohaliku omavalitsuse liitude vanematekogust, Haldusjuristide Ühendusest, Valla ja Linnasekretäride Seltsist ja Eesti Omavalitsusliitude Ühendusest valmis andma oma panuse paremini toimiva ja jätkusuutlikuma kohaliku omavalitsuse süsteemi  realiseerimisse. Üldtuntud on tõsiasi, et ka varem on mitmel korral püütud 1990. aastate alguses loodud ja siis hästi toiminud süsteemi kaasajastada, aga kahjuks on need katsed ebaõnnestunud. Oluline on anda tagasisidet ka otsustajatele Riigikogus – millised on probleemid ja võimalikud lahendusteed, mis seonduvad nii ettevalmistatud seaduse eelnõuga kui ka selle realiseerimisega.

Tulenevalt eelnevast on foorumile kavandatud nii valdkonna poliitikute, teadlaste ja praktikute ettekanded kui ka Riigikogus esindatud fraktsioonide volitatud esindajate sõnavõtud. Foorumil toimub samuti fraktsioonide esindajate diskussioon, mille sisu saate paljuski määrata Teie oma küsimuste ja seisukohtade esiletoomisega. Ootame Teid kaasa rääkima ja -mõtlema.
Palume Teid teavitada oma osavõtusoovist kuni 14.04.2016 e-posti aadressil sirje.ludvig@emovl.ee. Kuna Riigikogu konverentsikeskuse kohtade arv on piiratud, siis saame tagada sissepääsu ka vastavalt sellele. Seega kes varem ennast registreerib, saab ka foorumil kindlasti osaleda. Riigikogusse sissepääsu tagamiseks palume oma osavõtusoovist teatamisel saata ka isikukood ning kaasa tuleb võtta arusaadavalt isikut tõendav dokument. Palume olla kohal aegselt ja varuda aega, kuna läbida tuleb Riigikogu turvakontroll.
Täname Teid meeldiva koostöö eest ja loodame taas kohtuda foorumil.

Parimate soovidega foorumi korraldajate nimel,

Aivar Kokk, Riigikogu kohalike omavalitsuste ja regionaalpoliitika toetusrühma esimees        
Kalle Laanet, Riigikogu Põhiseaduskomisjoni esimees
Sulev Lääne, MTÜ Polis asepresident
Taavi Aas, ELLi juhatuse esimees
Kurmet Müürsepp, EMOLi esimees

Kohaliku omavalitsuste reform – kas seekord õnnestub?
FOORUM

KORRALDAJAD:
MTÜ Polis, Riigikogu, Tallinna Ülikool, Eesti Maaomavalitsuste Liit, Eesti Linnade Liit, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Tallinna linn, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool, üleriigiliste kohaliku omavalitsuste liitude vanematekogu, Haldusjuristide Ühendus, Valla- ja Linnasekretäride Selts, Eesti Omavalitsusliitude Ühendus.
AEG:        20. aprill 2016
KOHT:    Riigikogu konverentsikeskus (Toompea loss)

AJAKAVA:
09.20 osalejate registreerimine, hommikukohv

10:00        
Moderaatorite avasõnad:
Aivar Kokk, Riigikogu kohalike omavalitsuste ja regionaalpoliitika toetusrühma esimees
Sulev Lääne, MTÜ Polis asepresident

Tervitus:
Eiki Nestor, Riigikogu esimees        

10:15
Ettekanded:
10:15 Kalle Laanet, Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees
10:30 Arto Aas, riigihalduse minister        
10:45 teadlaste esindaja        
11:00 Kurmet Müürsepp, EMOL-i esimees
11:15 Taavi Aas, ELL-i juhatuse esimees
11:30 Aivar Kokk, Riigikogu kohalike omavalitsuste ja regionaalpoliitika toetusrühma esimees

Küsimused, vastused

11:50 Riigikogu fraktsioonide paneeliarutelu
Moderaator:    Mirko Ojakivi
Iga fraktsiooni esindajalt ca 5 minutit sissejuhatav sõnavõtt (fraktsiooni seisukohad):
Eesti Keskerakonna fraktsioon
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon
Eesti Reformierakonna fraktsioon
Eesti Vabaerakonna fraktsioon
Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioon
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon

12:40 Diskussioon

13:40 Foorumi lõpetamine

Tagasi eelmisele lehele