Debatt “EL tulevik: kas vajame rohkem või vähem Euroopa Liitu?”

Osaleb Kaimo Käärmann-Liive


Euroopa Liit peab reageerima maailmas toimuvatele muutustele ja vastama muutuvates oludes kodanike ootustele. On selge, et edasi minna ei saa täpselt samamoodi kui seni. Euroopa Komisjon on algatanud Euroopa Liidu tulevikudebati ja pakkunud välja võimalused uute poliitikate loomiseks või edasiarendamiseks järgmise 10 aasta jooksul. Arutame selle üle, millises seisus on Euroopa Liit, mille eesistumist Eesti kahe nädala pärast alustab, ning millised on ELi võimalikud arenguteed ja Eesti huvid.

Kas vajame sotsiaalsemat Euroopat ja kuidas seda saavutada? Mida teha üleilmastumisega paremaks kohanemiseks ja kas Euroopa Liit peaks ka ilma Ameerika Ühendriikide panuseta jätkama vabakaubanduse lipu kõrgelhoidmist? Kas vajame euroala stabiilsuse tagamiseks tugevamat majandus- ja rahaliitu? Kas tänastele julgeolekuohtudele vastuastumiseks on vaja tugevat Euroopa Liidu kaitsekoostööd ja milles see peaks seisnema? Kas saamegi pärast Brexitit rääkida vaid EL 27 tulevikust või tuleks mõelda edasisele laienemisele?

Selle üle, millistes valdkondades vajame rohkem või vähem Euroopat ja kuidas selle üle otsustada, arutlevad:

Jean-Eric Paquet, Euroopa Komisjoni asepeasekretär
Sven Mikser, Eesti välisminister

Arutelu juhib Tartu Ülikooli ja Eesti Välispoliitika Instituudi professor Andres Kasekamp.

Ootame Teid kolmapäeval, 14.juunil algusega kell 10.00 Kultuurikatla (Põhja pst 27a) väikesesse saali, mille sissekäik on peahoonest paremal asuva korstna jalamil. Pärast arutelu on kõigil osalejatel soovi korral võimalik Eesti eesistumise peakorteri Kultuurikatlaga ka põhjalikumalt tutvuda. Lühiekskursioon algab kell 11.30 saali eest.

Debati ja ekskursiooni lõppedes kell 12.00 pakume osalejatele lõunasööki.

Osalemiseks palume registreeruda hiljemalt reedeks, 9.juuniks lingil
https://tinyurl.com/2017-06-14-debatt

Lugupidamisega

Keit Kasemets
Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht

Tagasi eelmisele lehele