Arutelu “Eesti ja Euroopa rahanduse tulevik”

Osaleb Kaimo Käärmann-Liive

“Eesti ja Euroopa rahanduse tulevik”, mis toimub teisipäeval, 19. detsembril kell 14.00-16.00 Euroopa Komisjoni Eesti Esinduses (Laikmaa 15, Tallinn).

Ajakava:

14.00 aruteluring “Milline on Eesti riigieelarve tervis?”

Osalevad Sven Kirsipuu, Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja, Andrus Alber, Eelarvenõukogu aseesimees ja Katrin Höövelson, EK Eesti esinduse majandusnõunik.

Euroopa Komisjon avaldas 22.novembril oma hinnangu euroala riikide 2018.a eelarvekavadele. Eesti riigieelarve tervise osas on seni avaldatud väga erinevaid seisukohti. Arutame millised on eelarve tugevad ja nõrgad küljed ning kuidas tänased eelarveotsused mõjutavad Eesti rahanduse olukorda lähiaastatel.

15.00 aruteluring “Mida tähendab majandus- ja rahaliidu reform Eestile?”

Osalevad Märten Ross, Rahandusministeeriumi finantspoliitika ja välissuhete asekantsler ja Keit Kasemets, EK Eesti esinduse juht.

Alates viimase majanduskriisi puhkemisest on tehtud mitmeid olulisi samme Euroopa majandus- ja rahaliidu tugevdamiseks, kuid kriis paljastas siiski mõned institutsioonilised nõrgad kohad. Euroopa Komisjon tuli 6.detsembril välja ettepanekutega, kuidas majandus- ja rahaliitu tugevdada ning kuidas saaksime olla paremini valmis järgmisteks võimalikeks majanduskriisideks. Kuidas suurendavad euroala stabiilsust komisjoni poolt välja pakutud algatused nagu Euroopa Valuutafondi ja Euroopa majandus- ja rahandusministri institutsiooni loomine ning uued eelarvemeetmed? Kuidas need algatused toimivad Eesti seisukohast vaadates? Need ja paljud teised teemad saavad arutelu käigus lahti räägitud.

Arutelu modereerib Erkki Bahovski, ajakirja Diplomaatia peatoimetaja.

Tagasi eelmisele lehele